Pokazy dla seniorów w kinie Muranów

W każdą drugą środę miesiąca kino Muranów zaprasza seniorów na pokazy filmowe. Kino Muranów prowadzone jest przez firmę Gutek Film, istniejącego od 1994 roku dystrybutora kina artystycznego. Repertuar kina opiera się przede wszystkim na filmach wprowadzanych do kin przez Gutek Film. To także miejsce, w którym od lat odbywają kolejne edycje przeglądów i festiwali filmowych oraz rozliczne premiery i pokazy specjalne.

Teraz kino postanowiło zrobić ukłon w stronę seniorów. Kameralne wnętrza, kawiarnia i brak hałasu, jak w przypadku innych kin, sprawia, że osoby starsze będą czuły się bezpiecznie. Dodatkowo kino obniżyło koszty biletu wstępu do 5. złotych.

Kolejny seans odbędzie się 10 października pokazem filmu „Mr. GAGA”

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami „Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

Natomiast 14 listopada seniorzy będą mogli przyjrzeć się obrazowi „Lato 1993”

Lato 1993 to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania.   Lato 1993 to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć.

Carla Simón – katalońska reżyserka i scenarzystka urodzona w 1986 roku w Barcelonie. Lato 1993 to jej pełnometrażowy, autobiograficzny debiut, nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, wyróżniony na festiwalu w Stambule, Londynie i Maladze, podczas BAFICI zdobył nagrodę za reżyserię. Otrzymał także Gaudi Award za najlepszy film, najlepszą reżyserię oraz najlepszy scenariusz oraz Goya Award za najlepszy debiut reżyserski.

To było dla mnie bardzo ważne, żeby zrobić film pełen blasku, który zawierałby i smutek i nadzieję, i żeby uniknąć sentymentalizmu. Poza tym uwielbiam subtelność, jestem pewna, że widzowie są na tyle inteligentni, by odebrać całe to złożone spektrum emocji w małej cząstce. Życie nie dostarcza nam wielu informacji na temat naszych relacji, musimy je odczytywać z gestów i nielicznych słów, i lubię grać w tę grę z publicznością, sprawiać, że widzowie powoli odgadują, jak czują się bohaterowie.

Pokazy wspiera sieć sklepów Biedronka

 

Materiały prasowe: Kino Muranów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *