Charytatywna „Akcja Miś” po raz osiemnasty przygotowuje paczki dla najbardziej potrzebujących dzieci

Są takie dni w roku, że każde dziecko z nieukrywaną radością oczekuje prezentów. Urodziny, dzień dziecka i oczywiście te dwa magiczne dni w grudniu. Właśnie 6. grudnia Mikołaj zostawia w butach, pod poduszką prezenty. Jak mawiają dorośli dla grzecznych dzieci. Niestety jutro i 24. grudnia nie wszystkie dzieci dostaną prezenty i to nie dlatego, że były niegrzeczne a dlatego, ze ich rodziców lub opiekunów na nie zwyczajnie nie stać.

Dzięki akcji „Miś” możemy zostać Mikołajami dla takich dzieci. Szczery uśmiech oraz słowo „dziękuje” z ich ust znaczy niekiedy więcej niż kolejny prezent kupiony bliskim dla samego kupienia, usłyszymy oklepane „dzięki” i za chwile ta rzecz trafi do szafki z kolejnymi niepotrzebnymi rzeczami.

Jest grudzień i z niemal każdej witryny sklepowej oraz strony internetowej jesteśmy atakowani świątecznymi błyskotami, które sprzedawcy chętnie widzieli by u nas w domu a u siebie pieniądze na koncie.  Jest to czas, żebyśmy pomyśleli czy nam takie prezenty faktycznie są potrzebne i czy jeszcze sprawiają jakąkolwiek radość.

Zastanówmy się czy warto ślepo podążać za tłumem, czy jednak dać coś komuś co sprawi, że raz w roku na czyjejś buzi zobaczymy uśmiech. Na Mikołaja czeka jeszcze około 50 dzieci. Możesz zostać jednym z nich!

 

Link do strony:  https://akcjamis.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *