Nazywam się Official!

Podczas gdy część z nas śpieszy się do pracy, żeby zarobić na rachunki, inni do szpitala, bo mama chora a jeszcze inni cieszą się tym, że w domu czeka na nich ktoś kto ich kocha i mogą wrócić do domu, gdzie zawsze znajda rodzinne ciepło. Są jednak tacy, którzy przekonują nas, że nie jesteśmy szczęśliwi, nasza codzienność jest pełna monotonii i to oni mogą nas zabrać do lepszego życia a jeśli nie to możemy ich podziwiać.

Dość popularne w ostatnich miesiącach stało się to, że cześć profili osób znanych i popularnych dodaje do swojej głównej i dotychczasowej wersji dodatek official. Ma to polegać na tym, że to jedyny i oficjalny profil danej osoby a wszystkie inne to tylko ściema. Jednak problem polega nie tylko na tym, żeby rzesze obserwatorów wiedziały, że to Ta Gwiazda a nie ktoś kto się pod nią podszywa. W pewnym momencie miałem nawet ochotę zadzwonić do kilku osób z tym dodatkiem podając się za urzędnika, że nie wszystkie formalności zostały poprawnie wykonane w związku ze zmianą nazwiska.

Zjawisko jest jednak coraz powszechniejsze i tak na prawdę to nie wiadomo co ma mieć na celu dodanie słowa official. W każdej chwili ktoś może stworzyć profil i dodać wspomniane słowo, jak dotąd te osoby funkcjonowały bez tego dodatku? Zapewne czują się zdecydowanie pewniej bo powiedzmy, ze brzmi to oficjalnie a to powinno wzbudzać respekt u innych. Nic jednak bardziej mylnego. Takie budowanie w mediach społecznościowych otoczki o swoim indywidualiźmie, jest to raczej wołanie o atencje, której te osoby potrzebują. zastanów się co było do tej pory i co ludzie osiągnęli bez niego i czy faktycznie potrzebujesz bezmyślnie łapać nowe mody na tak zwane poprawne życie w sieci? Dlaczego swoim imieniem i nazwiskiem nie jesteś w stanie czuć się dobrze ze swoim sukcesem lub z tym co robisz dobrze? Czy jesteś kimś lepszym? Nie! Czy inni bez dodatku official są lepsi od ciebie? Po części tak a wiesz dlaczego ? Jak wracają do domu to czeka na nich rodzinne ciepło i są szczęśliwi a Ty wracasz do pustego domu i zamiast odpocząć dalej przekonujesz, że masz wspaniałe życie. Niestety w samotności.

Dodaj komentarz