autor nieznany

Zuzia w tym roku skończy 35 lat. Zadzwoniła do mnie wczoraj wieczorem, że przecież miała być słynną pisarką! Faktycznie, kilka dobrych lat temu o tym rozmawialiśmy, ale po drodze do sukcesu, napotkała tak zwane życie i bańka z marzeniami prysła. Może nie była gotowa, żeby stanąć do walki o popularność i o to, żeby walczyć ze wszystkimi przeciwnościami o siebie. Gdy rozmawialiśmy przeczytała mi swój cytat, który krąży po sieci, też go widziałem, tylko, że był przyodziany w ładny obrazek. Jak wiadomo teraz piękni ludzie mają tak zwane klawe życie a równie piękne obrazki w internetach mkną niczym pendolino po kolejnych profilach.

Po tych kilku latach i jeszcze kilku próbach Zuźka ma męża, dwoje dzieci i spełnia się w roli żony i mamy – tak na dobrą sprawę, jest szczęśliwa.

Zamiast niej, kilka innych osób zbiera pochwały za świetne cytaty, powiedzonka i inne chwytliwe teksty. Część z nich nawet na tym zarabia bo są sławni. Większość, jak nie wszyscy i tak nigdy nie  dowiedzą się kto faktycznie to wymyślił.

Jednak osób takich jak gwiazda dzisiejszego odcinka, czyli wspomniana Zuzia, jest zdecydowanie więcej. Przez kilka dni napisałem do kilku osób, skąd mają ten obrazek/cytat i tak dalej oraz kto jest ich autorem ? Najpopularniejszą odpowiedzią była „no przecież z neta”, „to nie jest zdjęcie, tylko obrazek”. Szkoda, że wspólnie nie szanujemy czyjejś wartości intelektualnej, tylko bez wahania uznajemy za swoje.

Warto więc zastanowić się przed publikacją kolejnego obrazka, cytatu, tekstu i podpisać go właściwym autorem, jeśli nie wiemy jest taki jeden dla wszystkich nazywa się autor nieznany

Dodaj komentarz