Miłość wszystko wybaczy

Niby tak, ale jest jedno tak zwane ale. Żeby kochać, trzeba najpierw się zakochać. To też w sumie nie jest skomplikowane, codziennie mijamy sporo osób, więc szanse na to mamy teoretycznie codziennie. Nie jest to jednak sprawa tak prosta i oczywista jakby mogło się wydawać, coraz więcej ludności na świecie i coraz więcej osób samotnych? to jakiś paradoks? Nazwijmy to paradoksem obecnych czasów, ale bardziej zmanipulowaniem i przymuszeniem do samotności. Takie osoby bardziej zdolne są do kupowania, zwiedzania, ale też popadania w negatywne nastroje. Widzisz wspólny mianownik? Tak, tym wspólnym kryterium wszystkich tych oraz kilku nie wymienionych grup osób są pieniądze, które zarabiają i wydają.

Tak bardzo są przekonani, że ciężko na to pracują i wydają tylko na to co chcą, że zapominają o swoich prawdziwych potrzebach. O drugim człowieku tuż obok, przy którym można spokojnie zasnąć w wspólnym łóżku i następnego dnia obudzić się przy dźwięku śpiewających ptaków. Świat podaje na ręku coraz więcej możliwości komunikowania się w wirtualnej rzeczywistości, liczne portale czy nawet zwykłe portale społecznościowe dają taką możliwość.

A Ty nadal samotna, samotny?

Tak jest i to się nie zmieni, wiesz dlaczego? Nic nigdy nie zastąpi komunikacji w realnym świecie, gdzie widzisz rozmówcę i możesz zobaczyć, że w danym momencie uśmiecha się, ma zły dzień, płacze, czy zwyczajnie chce od Ciebie odejść. Tego nie da ci świat wirtualny, tam większość jest zawsze uśmiechnięta, ma wspaniałe wakacje, lukratywną pracę i cudowne życie. Jednak to nie jest ich prawdziwy świat, są zagubieni w codziennym okłamywaniu i jednoczesnym zatracaniu się w rzeczywistości.

Nie martw się więc bo nie jesteś jedyną samotną osobą na tym świecie. Masz jednak nad nimi przewagę, już wiesz, jak ne szukać miłości. Życie w wymyślonym przez kogoś dla zysku świecie nie da ci radości. Możesz tam zerknąć i wykonać ruch, ale zaraz po nim zmykać do prawdziwego życia.

Miłość jest jedna, zdjęć i profili, które przeglądasz, setki jak nie tysiące i nadal się zamartwiasz bo nie masz nikogo? Do kosza wyrzuć, wszystkie Twoje uprzedzenia. Z boku wyglądasz zupełnie inaczej, niż sam o sobie sądzisz. Musisz jednak mieć odwagę w sobie, żeby wykonać pierwszy, może jeden z najlepszych kroków, po za tym, że zacząłeś chodzić  o własnych nogach. Wpatrując się na miłość innych, tylko przeglądając profile i nic z tym nie robiąc, narzekać, że to takie czasy i obwiniać siebie, że za biedny, brzydki, stary czy jakkolwiek, to miłości w ten sposób nie znajdziesz.

Jeśli powyższego tekstu nie zrozumiałeś, to teraz jest wersja short, rusz dupę sprzed kompa i kanapy, miłości w ten sposób nie znajdziesz. Miłość cierpliwa jest jak to kiedyś ktoś napisał, ale nawet ona ma swoje granice.

Dodaj komentarz